chłodziarka

Chłodziarki do soków: czym są i jakie są ich zalety

Napoje chłodzące są jedną z najbardziej pożądanych pozycji w menu barowym każdego lokalu. A żeby móc to zapewnić, trzeba zainstalować specjalny sprzęt – chłodziarkę do soków. Można je wykorzystać nie tylko do przechowywania schłodzonych i zamrożonych napojów niegazowanych, ale także do ich pięknej ekspozycji dla klientów.

Zawsze wyglądają dość reprezentacyjnie i wzbudzają zainteresowanie, ponieważ takie urządzenia mają przezroczyste kolby, w których kolorowy płyn służy jako nietypowy element wnętrza baru. Można również wybrać jednostkę na jeden lub więcej pojemników na napoje, w zależności od potrzeb zakładu.

Jak to działa?

lodówka do napojówProces zamrażania i chłodzenia napojów odbywa się za pomocą kompresorów. To właśnie dzięki takiej konstrukcji urządzenia są prawie bezgłośne, dość ekonomiczne, mają niski pobór mocy, a ich konserwacja jest raczej tania.
Dlaczego warto kupić chłodziarkę do soków:

  • Nowoczesne modele chłodziarek stanowią udaną alternatywę dla wytwornicy lodu lub lodówki.
  • Dodatkowo, chłodziarka do napojów może być używana do przechowywania napojów alkoholowych.
  • Obecnie w lokalach gastronomicznych, otwartych strefach gastronomicznych, barach w kinach stosuje się urządzenia do rozlewania napojów bezalkoholowych.
  • Urządzenie to pomaga zwiększyć wydajność procesu pracy, ponieważ pracownicy nie muszą już poświęcać czasu na przygotowanie lodu, nie muszą już wkładać kostek do każdej szklanki.
  • Chłodziarka do soków przez cały czas będzie utrzymywać właściwą temperaturę dla danego napoju.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze chłodziarki do soków?

Aby wybrać chłodziarkę do soków, musisz zdecydować, jakiego rodzaju urządzenia potrzebujesz: liczba pojemników i wymagana pojemność, jaka powinna być temperatura cieczy dla gotowego napoju, rodzaj mieszania urządzenia i moc.

Właściwego wyboru można dokonać w oparciu o liczbę napojów sprzedawanych każdego dnia. Do soków z miąższem dobrym wyborem jest chłodziarka do napojów typu aktywator, natomiast do napojów z koncentratów można zakupić chłodziarkę do soków typu fontanna.

W sklepach internetowych chłodziarka do napojów dostępna jest w dobrych cenach https://sklep.technica.pl/witryny-do-napojow oraz ekspresową wysyłką i w bardzo szerokich ofertach.