srebrne ramy

W jakich wnętrzach warto zastosować srebrne ramy

Srebrny to kolor kojarzony z elegancją, nowoczesnością, a także awangardą. Jego uniwersalny ton podkreśla inne barwy, w jakich wykonano dzieła sztuki. Z tego też powodu srebrne ramy cieszą się ogromną popularnością wśród pasjonatów malarstwa oraz zwolenników naściennych ozdób. Gdzie i z jakimi dodatkami warto skomponować metaliczne obramowanie? Jakie obrazy będą doskonale wyglądać w tego typu dekoracji? Kto powinien zdecydować się na zakup monochromatycznej oprawy? 

Dopasowanie srebrnej ramy do stylu obrazu

Srebrne ramy sprawdzają się przede wszystkim w zestawieniu z zimnymi odcieniami, takimi jak niebieski, zieleń oraz fiolet. Stanowią one również często spotykaną oprawę dzieł sztuki utrzymanych w czarno-białej kolorystyce. Właśnie dlatego można w nich zamieścić obrazy wykonane przy pomocy węgli czy ołówków. Ten rodzaj dekoracji posłuży również wszystkim osobom, które nabyły rysunki utworzone w technice, jaką jest litografia lub popularny w ostatnich latach line-art. Charakter dzieła może zostać podkreślony za sprawą ozdobnego ornamentu, lub statycznych profili. Należy jednak pamiętać, aby wybrana ramka srebrna odzwierciedlała kompozycję i wygląd danego wnętrza.

srebrne ramy

Zestawienie srebrnej ramy do obrazów z aranżacją w domu 

Obramowanie o metalicznej poświacie to sprawdzona ozdoba, którą warto wprowadzić do nowoczesnych pomieszczeń utrzymanych w industrialnym, loftowym stylu. Proste oprawy świetnie skomponują się z materiałami, takimi jak stal, beton oraz drewno. Dodatkowo ich unikalny charakter nie stłumi wyglądu innych dodatków znajdujących się na ścianach. Srebrne ramy do obrazów mogą również optycznie powiększyć malunek utrzymany w tej samej tonacji, dzięki czemu będzie on przyciągać wzrok wszystkich gości oraz domowników. Taka ozdoba będzie ciekawie komponować się w połączeniu ze wzorzystą tapetą, jednak bardziej elegancki klimat zostanie uzyskany poprzez zastosowanie jej na szarym, jednolitym tle. Monochromatyczna oprawa sprawdzi się też w białych i jasnych wnętrzach, w których nie brakuje pastelowych dodatków. Z tego powodu tonacja obrazu powinna odzwierciedlać nastrój wybranego pokoju, tak aby osiągnąć, jak najlepszy efekt wizualny. Bez względu na tematykę dzieła srebrna ramka będzie zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pasjonatów sztuki.