parzenie kawy

Jak wybrać eleganckie porcelanowe filiżanki?

Urządzając kuchnię, trzeba pamiętać nie tylko o funkcjonalnym układzie mebli czy dobrej klasy sprzęcie, ale też o drobnym, ale niezwykle istotnym na co dzień wyposażeniu. Jednym z elementów zastawy są filiżanki – to najbardziej elegancki sposób serwowania kawy. Jakie wybrać, by i cieszyły oko, i były praktyczne?

Porcelanowe filiżanki – bogata oferta sklepów

Kompletując zastawę, nie można zapomnieć o filiżankach. Te idealnie nadają się na kawę czy herbatę, nie mają sobie równych, jeśli chodzi o elegancję. Prezentują się znacznie bardziej stylowo niż kubek, kojarzą z klasą i dbałością o detale.
Sklepy z akcesoriami do domów i mieszkań oferują najróżniejsze filiżanki. Te różnią się wielkością i przeznaczeniem – to niewielkie filiżanki do espresso, ale i pojemne filiżanki na cappuccino czy herbatę. Ogromny jest również wybór wzorów czy kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. To zarówno ponadczasowe, białe modele, jak i wzory kwiatowe dla romantyczek czy nowoczesne geometryczne nadruki dla lubiących oryginalne rozwiązania.

Gdzie kupić stylowe filiżanki z porcelany?

Porcelanowe filiżanki na herbatę czy praktyczne filiżanki do espresso najlepiej kupować w dobrze wyposażonych sklepach z zastawą i wszelkiego rodzaju akcesoriami do serwowania potraw.
Wybierając filiżankę, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar, kolor czy wzór, ale też na jakość materiału i staranność wykończenia. Istotne jest również, by uszko było wygodne w trzymaniu i stabilne. Wiele filiżanek sprzedawanych jest w komplecie z talerzykiem-podstawką, który nie tylko dodaje elegancji, ale też pozwala wygodniej przenosić i podawać gorący napój. W razie potrzeby można go wykorzystać również jako talerzyk na ciasto czy inny deser – będzie tworzył spójną całość z filiżanką, a dzięki temu oprawa stołu będzie bardziej stylowa i efektowna.