nóż do ryb

Podczas wycinania zdobyczy rybnej każdy chce szybko wyciąć to, co złowił i gotować na łonie natury. Aby pokroić szczupaka lub łososia na zgrabne kawałki, potrzebny jest nóż do ryb – najlepsze części grzbietu takim narzędziem można łatwo oddzielić od skóry i kości. Kupowanie dobrych noży to trudna sprawa, dlatego ważne jest, aby znać wszystkie zawiłości wyboru.

Nóż do ryb i jego cechy zewnętrzne

To poręczne narzędzie często znajduje się w standardowym zestawie do przygotowywania mięsa i ryb do określonych potraw. Do jednorazowego ostrzenia możesz użyć elektrycznej ostrzałki, a następnie skorzystać z usług specjalistów.

W większości przypadków wśród gadżetów specjalistów od filetowania jest markowy nóż do krojenia ryb. Jego charakterystyczne cechy:

  • wąski z zakrzywionym ostrzem;
  • rękojeść wykonana z naturalnych materiałów o ergonomicznym kształcie (z ogranicznikiem ostrza lub podparciem kciuka, z przedłużeniem rękojeści na końcu);
  • skórzany lub materiałowy futerał do noszenia ostrego ostrza, w które wkłada się go tylko w czystej i suchej formie.

Dobrej jakości nóż do ryb można zakupić w sklepie internetowym sklep.technica.pl.

nóż do ryb

Specyfika noża do filetowania ryb

Mięso i ryby łatwo kroić ostrymi nożami, tworząc te same cienkie kawałki. Za pomocą wysokiej jakości narzędzia szybko oddzielają skórę i kości świeżo złowionej zwierzyny na grilla lub przygotowują rybę do zupy rybnej w naturze. 

Noże różnią się kształtem, długością i rozmiarem ostrza. Każdy profesjonalista dysponuje całym arsenałem urządzeń różnych formatów do krojenia mięsa i ryb na każde życzenie. Aby uzyskać wysokiej jakości cięcie z minimalną utratą mięsa na kręgosłupie, wybierz nóż o szerokości około półtora raza większej niż szerokość tuszy.