termos esbit

Czym należy się sugerować przy wyborze termosu esbit

Wybór odpowiedniego termosu na wycieczkę w góry jest obecnie zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo produktów renomowanych producentów. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się termos Esbit.

Pojemność – jaka będzie wystarczająca?

Pojemność termosu, który planuje się zabrać w góry, zależy od indywidualnych potrzeb i planowanego czasu spędzonego na wycieczce. Zazwyczaj na jednodniowe wycieczki w góry zaleca się termos o pojemności od 0,5 do 1 litra, co powinno być wystarczające na jedną osobę. Jeśli dana osoba planuje dłuższą wycieczkę np. na kilka dni, powinna zastanowić się nad większym termosem o pojemności 1,5 do 2 litrów. Jak wiadomo, niektórzy gotują lub parzą kawę, herbatę w trakcie wycieczki. W każdym przypadku, rekomendowane jest wybranie produktu o nieco większej pojemności niż wstępnie się zakłada, aby mieć zapas i być przygotowanym na niespodziewane sytuacje. Sprawdź najpopularniejsze pojemności termosów Esbit – Tutaj

termos esbit

Materiał – Funkcjonalność i wytrzymałość

Jest to kolejny bardzo istotny aspekt, jaki powinno się uwzględnić przy wyborze termosu na wycieczkę w góry. Termosy na wycieczki w góry są zwykle wykonane z metalu lub plastiku. Oba rodzaje materiałów mają swoje zalety i wady. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na termosy Esbit. Metalowe produkty, takie jak stal nierdzewna, mają zazwyczaj lepsze właściwości izolacyjne i utrzymują temperaturę napoju przez dłuższy czas. Są również bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest istotne podczas wspinaczki lub innych aktywności górskich. Należy jednak zaznaczyć, że metalowe termosy są przeważnie cięższe niż ich plastikowe odpowiedniki.

Plastikowe termosy są lżejsze i bardziej poręczne. Wspomniany fakt będzie miał istotne znaczenie w trakcie wspinaczki lub innych aktywności górskich. Nie można zapomnieć, że plastikowe produkty są tańsze od metalowych. Termosy znajdujące się w ofertach renomowanych producentów mają gorsze właściwości izolacyjne i mogą utrzymywać temperaturę napoju przez krótszy czas. Są również mniej wytrzymałe i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.