Vademecum barmana – amatora

Żadna impreza nie może się odbyć bez dobrej jakości alkoholi. Alkohol spożywany w umiarkowanych ilościach nie jest szkodliwy. Pozwala się odprężyć i zapomnieć o trudach dnia codziennego, a przy tym ma właściwości prozdrowotne.

Na wielu imprezach i przyjęciach organizowanych w domu czy w lokalu, pojawiają się kolorowe drinki. Unikatowe połączenie alkoholu, soków, mleka, barmanowoców i innych dodatków sprawia, że w drinku smak alkoholu jest praktycznie niewyczuwalny. Drinki mogą być również orzeźwiające i pobudzające. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w upalne letnie dni. Pomysły i przepisy na pyszne, kolorowe drinki i koktajle można znaleźć na stronach internetowych. Bardziej zdolni mogą się pokusić o tworzenie swoich autorskich drinków.

Przygotowanie drinków i koktajli

 

Do przygotowania wyśmienitych drinków potrzebne będą dobrej jakości alkohole. Podstawą niemal każdego drinka jest czysta wódka. Przydadzą się również inne szlachetne trunki, takie jak whisky czy koniak. Kolorowe napoje alkoholowe można łączyć z likierami i barwnymi alkoholami np. blue curacao, kokosowe malibu. Do drinków dodaje się soki owocowe np. bananowy, pomarańczowy, malinowy, grejpfrutowy itp. Można przygotować drinki z dodatkiem mleka, kawy czy bitej śmietany.

Przepyszne, kolorowe i cieszące oko drinki, niekoniecznie muszą zawierać w sobie alkohol. Bardzo powszechne są także drinki bezalkoholowe, które tworzy się z połączenia różnych soków owocowych, ziół i świeżych owoców.

Do przygotowania drinków potrzebne będą również szklanki i kieliszki, shaker, miarki i kolorowe dodatki.

Alkohol, który dodaje się do drinków przed podaniem powinien być odpowiednio schłodzony. Zimne powinny być także soki i owoce. Niezbędnym dodatkiem są kostki lodu. Można je zrobić w specjalnych, wyprofilowanych woreczkach, dzięki którym kostki lodu będą miały wyjątkowe kształty.

 

Najbardziej popularne drinki

Do najbardziej popularnych drinków należą Mojito, Sex on the beach, Blue Lagoon oraz Cosmopolitan.

Do przygotowania Mojito potrzebny będzie biały rum, świeża mięta, limonka, brązowy cukier i woda gazowana. Składniki doskonale miesza się w shakerze i wlewa do wysokiej szklanki, która uprzednio zostanie wypełniona lodem.

 Sex on the beach to połączenie czystej wódki, likieru kokosowego i brzoskwiniowego oraz soku pomarańczowego i żurawinowego. Drink można podawać z dodatkiem świeżych plasterków pomarańczy w wysokim kieliszku.

Cosmopolitan powstaje poprzez połączenie czystej wódki, soku z limonki, żurawiny oraz triple set. Jest to przepyszny orzeźwiający drink, który należy do ulubionych napojów wielu kobiet w czasie zabaw i spotkań ze znajomymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *