Świąteczna uczta

Nie tak dawno uschłe choinki opuściły nasze domy, a już niedługo rozpoczną się przygotowania do kolejnych świąt. Przygotowując świąteczne menu nie zapomnij …whiskey. Oto kilka cennych rad, które udowodnią Ci, jak bezcenna jest whiskey w okresie Świąt Wielkanocy.

Wielkanocne ciasto

Drożdżowe baby i smaczne mazurki to symbol polskiej tradycji. A jak wiemy, tradycja jest po to, aby ją pielęgnować. Dlatego zadbaj o to, aby wielkanocne śniadanie było zgodne z przepisem babci. Święta natomiast nie kończą się o poranku. Świąteczna niedziela wraz z poniedziałkiem to czas na Twoje kuchenne rewolucje. Pozytywnie zaskocz gości whiskey na słodko. Już odrobina irlandzkiej whiskey znakomicie wzbogaci babeczki wypełnione owocami. Babka w takim wydaniu jest tradycyjną specjalnością kobiet, które mieszkają na Wyspach. Wystarczy jedynie mąka, jajka, masło, brązowy cukier, rodzynki, porzeczki bądź skórki z cytrusów i obowiązkowo whiskey. Całość po upieczeniu pięknie pachnie whiskey i rodzynkami.

Świętowanie dnia świętego

Okres świąteczny to czas, który spędzamy w rodzinnym gronie. Często spotkaniom rodzinnym towarzyszy alkohol wraz z dobrym jadłem. Obowiązkiem gospodarza jest zadbać o spożywany trunek, natomiast kultura nie pozwala udać się w gościnę z tzw. „pustą ręką”. Jeśli zależy Ci na tym, aby znakomicie spełnić się w roli zarówno gospodarza, jak i gościa – zaufaj whiskey. Jest to trunek wysokiej jakości, dawniej spożywany jedynie na dworach i pałacach. Jego unikalny smak cieszy się uznaniem wśród grona największych smakoszy.

Niestrawność

Wiernym towarzyszem polskich świąt jest niestrawność. Ta dolegliwość dopada niejednego Polaka, bez względu na wiek i płeć. Gdy wielkanocna uczta jest tak smaczna, że aż przerodzi się w rodzinną dolegliwość, sprawdzi się złocista whiskey. Ten alkoholowy trunek nie od dziś znakomicie wspomaga trawienie i wpływa na poprawę ciśnienia krwi. Jak się okazuje niewielkie ilości i rzadkie spożywanie tego trunku idealnie wpływa na zmniejszenie ryzyka zachorowalności na chorobę Alzheimera czy zawał serca.

Zasmakuj whiskey. Być może stanie się Twoim towarzyszem nie tylko na okres świąteczny, ale i całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *