,,Rum w cukierniczym świecie”

Każdy, kto ma trochę talentu w wypieku różnorakich ciast, zawsze chce zaskoczyć czymś nowym. Dobrym rozwiązaniem dla takich osób są ciasta, dla których inspiracją smakową są różnego rodzaju alkohole. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się alkohole smakowe np. rum kokosowy. My pomóc wam przygotowaliśmy kilka przepisów właśnie z nim w roli głównej.

 Delikatny początek – trufle kokosowe

 Może zaczniemy od czegoś małego, czyli trufli. Te małe kuleczki sprawdzą się jako ,,słodka przystawka” na każdym przyjęciu, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie każdy lubi ciasta. Poza tym samo ich robienie może nam dać wiele frajdy.

http://kulinaria.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-trufle-kokosowe

Jeśli, chcemy coś równie małego, ale nie koniecznie trufle, warto spojrzeć na przepis na czekoladki z rumem.

 ,,Zrumowany” sernik.

 Sernik to klasyka sama w sobie. Ma wiele wariacji i sprawdza się w każdej sytuacji. Czy to w pierwotnej, czy też zmodyfikowanej wersji (mam na myśli mini serniczki), każdemu przypadnie do gustu szczególnie ten z kokosowym rumem i ciasteczkami Oreo.

 https://www.youtube.com/watch?v=SK2jpZRsK8Y (sernik z kokosowym rumem i ciasteczkami Oreo)

Cupcakes w kubańskim rytmie

Mohito i Pina Colada zamknięta w małej babeczce? Z pewnością wielbiciele obu tych rzeczy, czyli drinków z rumem i cupcakes, pokochają ich cukiernicze wersje. Te małe smakołyki można też przygotować, mając na względzie preferencje jedzeniowe gości, wśród których mogą trafić się wegetarianie lub weganie i dla nich właśnie, możecie upiec takie babeczki z pina coladą.

 https://www.youtube.com/watch?v=OeA_QSoG95Y (wegańskie cupcake z pina coladą)

 Inne słodkości z rumem

Jeśli jednak ciasta są dla was za dużym wyznaniem, to możecie skorzystać innych z przepisów na proste desery z rumem np. http://dobrydrink.com.pl/rum-kokosowy-w-kuchni/.

Z pewnością wybierzecie coś, co na pewno zaskoczy waszych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *