Popijanie wódki – tak i nie

Wódka to bardzo intensywny alkohol. Niektóre osoby nie są w stanie go wypić nawet w formie drinka. Reszta ma swoje sposoby na to, żeby albo rozkoszować się nią, albo zabić jej smak.

Słodycz, koneser i zbrodnia

Większość koneserów wódki, która chce się delektować jej smakiem i nie zostawiać niczego przypadkowi wybiera picie wódki bez przepitki. Tylko wtedy jest się w stanie poczuć jej pełen smak i aromat. Każdy słodki napój zabija je. To tak jakby pić kieliszek whisky zapijany oranżadą. Bez sensu. Jeżeli ktoś decyduje się na picie wódki musi się liczyć z jej smakiem. Przecież nikt nikogo nie zmusza do picia czegoś, co najzupełniej w świecie mu nie smakuje.

 Jak już trzeba zapić…

Wiele osób zapija wódkę pomimo niezaprzeczalnej utraty walorów smakowych. Jako najpopularniejsze napoje wymienia się cole, soki owocowe i różne napoje gazowane. Co ciekawe mogą one zwiększyć kaca. Najlepszym wyjściem jest wypicie do wódki wody z cytryną. Woda zapewni nam nawodnienie, dzięki czemu unikniemy bólu głowy, a cytryna pomoże w zmniejszeniu kaca. Dodatkowo nie będzie problemu z zabiciem smaku wódki. Będziemy ją czuli, ale wbrew pozorom mniej niż po napojach gazowanych. Za to poczujemy więcej aromatów.

Nic na siłę

Warto pamiętać, żeby nie dać sobie narzucać picia alkoholu. Zawsze można wypróbować różne ciekawe konfiguracje drinków z wódką lub wypicie innego alkoholu. Nie dajcie się wplątać w grę, w którą gra ktoś inny. Szantaż emocjonalny jest efektem problemu i niczym więcej. Wy go nie macie i postępujcie w zgodzie z samymi sobą nie myśląc o tym, że “no dobra, wypiję ten jeden, bo wstyd”. Mając na uwadze te słowa znacznie lepiej będziecie czuć się nie tylko na imprezie, ale i ze sobą. Miłego świętowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *