Pomysły na karnawał – impreza w stylu wiejskim

Karnawał to ważny okres w naszych kalendarzach – w tym czasie należy się jak najwięcej dobrze bawić. Jednakże, urządzenie ciekawej imprezy to nie lada wyzwanie. „Czemu z nich tak mało się bawi istotnie, czemu wszyscy nie krzyczą, nie śpiewają, nie piją pełną piersią swobody, wypoczynku, życia?” – takie pytanie zadał jeden z bohaterów powieści „Ziemia Obiecana” Władysława Reymonta. Niezależnie od tego, czy jesteś zaznajomiony z tym dziełem literackim, czy nie – przenieśmy pytanie od współczesności i odpowiedzmy na nie!

Karnawał – czy czas szaleństwa może być nudny?

Jeżeli widziałeś kiedyś znajomych o nietęgich minach na jednej imprezie, możesz przypuszczać, że zabawa karnawałowa zupełnie rozminęła się z ich oczekiwaniami. Muzyka nie trafia w gust, więc też tańcowanie nie sprawia takiej samej przyjemności, a jeśli dodatkowo gościom nie odpowiada tematyka, możesz pomyśleć, że zabawa jest już nie do uratowania. Zwłaszcza jeżeli na stole jest za mało wódki…Aby uniknąć takiej katastrofy, poznaj pomysły na zorganizowanie idealnej imprezy w stylu wiejskim!

Wsi spokojna, wsi wesoła, czyli impreza w stylu wiejskim!

karnawal w stylu wiejskim

Większość ludzi sądzi, że w dzisiejszych czasach nie znajdziemy na wsi specyficznego, wiejskiego stylu życia. Nic bardziej mylnego! W wielu regionach wsie zachowały swój swojski klimat. Skoczna muzyka, zdobne stroje, pyszne jedzenie oraz, co ważne, wysokoprocentowe alkohole – to główne cechy tegoż stylu. Aż kusi, by urządzić w takim klimacie huczną imprezę! Czego możemy oczekiwać od szalonej zabawy w wiejskim stylu?

Po pierwsze: wódka

Czysta wódka to niezbędny element swojskiej imprezy. Najlepiej sprawdzi się w formie czystej z ewentualną zagryzką (dla bardziej wprawionych twardzieli) lub w formie prostych drinków (dla początkujących). Jak to powiedział kiedyś Marcin Świetlicki, „W moim domu nie ma problemu z alkoholem, albowiem piję na mieście”, dlatego też nie warto stronić od wódeczki przy okazji dobrej imprezy.

Po drugie: muzyka i tańce

Muzyka wiejska to dosyć specyficzny gatunek. Można ją nazwać muzyką folkową po kilku kielonkach wódki. Jest to wesoła, skoczna muzyka, często z bogatą sekcją smyczkową. Teksty śpiewane są proste i powtarzalne, a także często rozpoznawalne przez gości. Dzięki temu cała sala może śpiewać razem z zespołem na imprezie.

Tańce ludowe też nie należą do skomplikowanych – doskonały przykład to mazurek i oberek. Kroki podstawowe są na ogół bardzo łatwe i z pewnością uczestnicy imprezy zapragną spróbować swych sił i nauczyć się tych tańców.

Po trzecie: kolorowe stroje i dekoracje

Impreza w wiejskim stylu to prawdziwe pole do popisu dla designerów. Styl rustykalny jest zdobny, kolorowy, przytulny i ciepły. Elementy cepelii są bogate w ciekawe detale, które zachwycą najbardziej wymagających.

Impreza karnawałowa w wiejskim klimacie to również świetna szansa, by zaszaleć z kostiumami. Na rynku znajdziemy ogromny wybór wszelkiego rodzaju wiejskich koszul, wzorzystych spodni i kolorowych kiec. Panie mogą założyć na głowę zdobny wianek, a panowie – słomkowy kapelusz.

Czas życia krótki, kopnijmy wódki!

Nadchodzący karnawał to wspaniała okazja, by przeżyć imprezę życia – a radosna, kolorowa wiejska impreza z pewnością może taką być. Na zdrowie!

Wpis został opublikowany w Alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *